AB
Recertified
N/A
ALLIED ET AL SMITH 6-25-72-1
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062507201W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-072-01W5/0 |
| Well Name | ALLIED ET AL SMITH 6-25-72-1 |
| License Number | 0042008 |
| Key List | 0725012506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-072-01W5 |
| Coordinates | 55.262288, -114.019711 |
| Borehole Coordinates | 55.262288, -114.019711 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0P15 |
| Name | Cavalier Energy Limited |
| Address | C/O Deloitte & Touche Inc., 2400, 700 - 2 St. SW, Calgary AB T2P 0S7 |
| Telephone | (403) 269-7667 |
| Abbreviation | CAVALIER ENERG |
| Agent Code | Limited |
| License Date | Jan 28, 1972 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Feb 8, 1972 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0693 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 676 m 2,219 ft |
| Surface Ground Elevation | 673 m 2,208 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |