AB
License Issued
WATER
NUVISTA WEMBLEY 6-25-71-9
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062507109W64 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-071-09W6/4 |
| Well Name | NUVISTA WEMBLEY 6-25-71-9 |
| License Number | 0103999 |
| Key List | 0716092506004 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-071-09W6 |
| Coordinates | 55.177336, -119.249078 |
| Borehole Coordinates | 55.177336, -119.249078 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A0A7 |
| Name | NuVista Energy Ltd. |
| Address | 2500 - 525 8 Avenue SW, Calgary AB T2P 1G1 |
| Telephone | (403) 538-8500 |
| Abbreviation | NVA |
| Agent Code | General |
| Operator | A0A7 |
| License Date | Nov 4, 1983 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Dec 11, 2019 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | WATER |
| Mode | N/A |
| Type | SOURCE |
| Field | 0948 |
| Pool | 0176098 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 779 m 2,555 ft |
| Surface Ground Elevation | 774 m 2,539 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |