AB
Amended License
CR-OIL
CNRL GRANDPR 6-25-71-5
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062507105W60 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-071-05W6/0 |
| Well Name | CNRL GRANDPR 6-25-71-5 |
| License Number | 0410958 |
| Key List | 0716052506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 02-36-071-05W6 |
| Coordinates | 55.186066, -118.623651 |
| Borehole Coordinates | 55.174883, -118.631687 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0HE9 |
| Name | Canadian Natural Resources Limited |
| Address | 2100, 855 - 2 St SW, Calgary AB T2P 4J8 |
| Telephone | (403) 517-6700 |
| Abbreviation | CNRL |
| Agent Code | General |
| Operator | 0HE9 |
| License Date | Jun 15, 2009 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Amended License |
| Status | Apr 5, 2010 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | FLOW |
| Type | N/A |
| Field | 0359 |
| Pool | 0524009 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 661 m 2,168 ft |
| Surface Ground Elevation | 655 m 2,150 ft |
| Max TVD | 2,029 m 6,655 ft |