AB
License Issued
GAS
CVE FISHER 6-25-71-4
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062507104W42 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-071-04W4/2 |
| Well Name | CVE FISHER 6-25-71-4 |
| License Number | 0264162 |
| Key List | 0714042506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-071-04W4 |
| Coordinates | 55.177216, -110.484107 |
| Borehole Coordinates | 55.177216, -110.484107 |
| Offset Area | A001 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A5D4 |
| Name | Cenovus Energy Inc. |
| Address | 225, 6 Ave Sw PO Box 766 Calgary AB T2P 0M5 |
| Telephone | (403) 766-2000 |
| Abbreviation | CVE |
| Agent Code | General |
| Operator | A5D4 |
| License Date | Dec 14, 2001 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Mar 20, 2002 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | FLOW |
| Type | N/A |
| Field | 0036 |
| Pool | 0801160 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 682 m 2,236 ft |
| Surface Ground Elevation | 679 m 2,228 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |