AB
Recertified
N/A
CVE MEYER 6-25-70-26
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062507026W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-070-26W4/0 |
| Well Name | CVE MEYER 6-25-70-26 |
| License Number | 0221543 |
| Key List | 0704262506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-070-26W4 |
| Coordinates | 55.086975, -113.836466 |
| Borehole Coordinates | 55.086975, -113.836466 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A5D4 |
| Name | Cenovus Energy Inc. |
| Address | 225, 6 Ave Sw PO Box 766 Calgary AB T2P 0M5 |
| Telephone | (403) 766-2000 |
| Abbreviation | CVE |
| Agent Code | General |
| License Date | Feb 12, 1999 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Feb 21, 1999 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0608 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 640 m 2,099 ft |
| Surface Ground Elevation | 636 m 2,086 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |