AB
Suspended
N/A
CNRL ET AL CALLS 6-25-70-22
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062507022W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-070-22W4/0 |
| Well Name | CNRL ET AL CALLS 6-25-70-22 |
| License Number | 0099194 |
| Key List | 0704222506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-070-22W4 |
| Coordinates | 55.088589, -113.223078 |
| Borehole Coordinates | 55.088589, -113.223078 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0HE9 |
| Name | Canadian Natural Resources Limited |
| Address | 2100, 855 - 2 St SW, Calgary AB T2P 4J8 |
| Telephone | (403) 517-6700 |
| Abbreviation | CNRL |
| Agent Code | General |
| License Date | Nov 25, 1982 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | Jan 18, 1983 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | DRL&C |
| Type | N/A |
| Field | 0407 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 680 m 2,232 ft |
| Surface Ground Elevation | 677 m 2,221 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |