AB
Recertified
N/A
WESTMIN ET AL GRASSLAND 6-25-68-19
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062506819W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-068-19W4/0 |
| Well Name | WESTMIN ET AL GRASSLAND 6-25-68-19 |
| License Number | 0122973 |
| Key List | 0684192506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-068-19W4 |
| Coordinates | 54.913114, -112.76586 |
| Borehole Coordinates | 54.913114, -112.76586 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A6EH |
| Name | Myra Falls Mine Ltd. |
| Address | (250) 287-9271 |
| Telephone | General |
| Abbreviation | PO Box 8000 Campbell River BC V9W 5E2 |
| License Date | Mar 13, 1986 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Mar 16, 1986 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0429 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 560 m 1,836 ft |
| Surface Ground Elevation | 556 m 1,825 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |