AB
Suspended
GAS
CNRL WAPITI 6-25-67-9
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062506709W60 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-067-09W6/0 |
| Well Name | CNRL WAPITI 6-25-67-9 |
| License Number | 0164506 |
| Key List | 0676092506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-067-09W6 |
| Coordinates | 54.825821, -119.233855 |
| Borehole Coordinates | 54.825821, -119.233855 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0HE9 |
| Name | Canadian Natural Resources Limited |
| Address | 2100, 855 - 2 St SW, Calgary AB T2P 4J8 |
| Telephone | (403) 517-6700 |
| Abbreviation | CNRL |
| Agent Code | General |
| Operator | 0HE9 |
| License Date | Jan 28, 1994 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | Nov 30, 2023 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | SUSP |
| Type | N/A |
| Field | 0953 |
| Pool | 0952960 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 772 m 2,531 ft |
| Surface Ground Elevation | 767 m 2,517 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |