AB
Recertification Exempt
N/A
MOBIL ATLANTIC SWAN HILLS 6-25-67-9
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062506709W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-067-09W5/0 |
| Well Name | MOBIL ATLANTIC SWAN HILLS 6-25-67-9 |
| License Number | 0016519 |
| Key List | 0675092506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-067-09W5 |
| Coordinates | 54.82694, -115.237521 |
| Borehole Coordinates | 54.82694, -115.237521 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0057 |
| Name | ExxonMobil Canada Ltd. |
| Address | PO Box 2480 Stn M, Calgary AB T2P 3M9 |
| Telephone | (709) 273-1400 |
| Abbreviation | EXXONMOBIL CAN |
| Agent Code | General |
| License Date | Dec 31, 1958 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertification Exempt |
| Status | Mar 13, 1959 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0887 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 1,195 m 3,920 ft |
| Surface Ground Elevation | 1,192 m 3,909 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |