AB
Recertified
N/A
JOURNEY ENERGY ELM 6-25-67-6
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062506706W60 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-067-06W6/0 |
| Well Name | JOURNEY ENERGY ELM 6-25-67-6 |
| License Number | 0091474 |
| Key List | 0676062506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-067-06W6 |
| Coordinates | 54.825276, -118.781777 |
| Borehole Coordinates | 54.825276, -118.781777 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A2PH |
| Name | Journey Energy Inc. |
| Address | 700 - 517 10 Ave SW, Calgary AB T2R 0A8 |
| Telephone | (403) 294-1635 |
| Abbreviation | JOURNEY ENERGY |
| Agent Code | General |
| License Date | Jul 29, 1981 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Aug 23, 1981 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0333 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 706 m 2,318 ft |
| Surface Ground Elevation | 703 m 2,306 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |