AB
Abandoned
GAS
CNRL ATHABASCA 6-25-66-25
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062506625W42 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-066-25W4/2 |
| Well Name | CNRL ATHABASCA 6-25-66-25 |
| License Number | 0051274 |
| Key List | 0664252506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-066-25W4 |
| Coordinates | 54.737569, -113.653608 |
| Borehole Coordinates | 54.737569, -113.653608 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0HE9 |
| Name | Canadian Natural Resources Limited |
| Address | 2100, 855 - 2 St SW, Calgary AB T2P 4J8 |
| Telephone | (403) 517-6700 |
| Abbreviation | CNRL |
| Agent Code | General |
| License Date | Sep 26, 1974 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Mar 16, 2012 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0862 |
| Pool | 0262001 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 674 m 2,211 ft |
| Surface Ground Elevation | 670 m 2,198 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |