AB
Recertified
GAS
RENAISSANCE ATHAE 6-25-66-22
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062506622W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-066-22W4/0 |
| Well Name | RENAISSANCE ATHAE 6-25-66-22 |
| License Number | 0158135 |
| Key List | 0664222506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-066-22W4 |
| Coordinates | 54.740974, -113.196516 |
| Borehole Coordinates | 54.740974, -113.196516 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A5D4 |
| Name | Cenovus Energy Inc. |
| Address | 225, 6 Ave Sw PO Box 766 Calgary AB T2P 0M5 |
| Telephone | (403) 766-2000 |
| Abbreviation | CVE |
| Agent Code | General |
| License Date | May 6, 1993 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Jan 21, 1998 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0076 |
| Pool | 0250013 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 601 m 1,973 ft |
| Surface Ground Elevation | 598 m 1,962 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |