AB
License Issued
GAS
CEC ELM 6-25-66-6
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062506606W60 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-066-06W6/0 |
| Well Name | CEC ELM 6-25-66-6 |
| License Number | 0433748 |
| Key List | 0666062506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 13-25-066-06W6 |
| Coordinates | 54.745295, -118.776694 |
| Borehole Coordinates | 54.740744, -118.771173 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A8RP |
| Name | New Times Energy Canada Gp3 Ltd. |
| Address | Po Box 1830 Stn M, Calgary AB T2P 2L8 |
| Telephone | (403) 999-1912 |
| Abbreviation | NTE-GP3 |
| Agent Code | General |
| Operator | A8RP |
| License Date | May 25, 2011 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Sep 1, 2011 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | FLOW |
| Type | N/A |
| Field | 0333 |
| Pool | 0803460 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 841 m 2,760 ft |
| Surface Ground Elevation | 837 m 2,744 ft |
| Max TVD | 2,617 m 8,588 ft |