AB
License Issued
GAS
CVE KAKWA 6-25-65-11
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062506511W60 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-065-11W6/0 |
| Well Name | CVE KAKWA 6-25-65-11 |
| License Number | 0354128 |
| Key List | 0656112506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 03-25-065-11W6 |
| Coordinates | 54.648344, -119.528482 |
| Borehole Coordinates | 54.651549, -119.528376 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A5D4 |
| Name | Cenovus Energy Inc. |
| Address | 225, 6 Ave Sw PO Box 766 Calgary AB T2P 0M5 |
| Telephone | (403) 766-2000 |
| Abbreviation | CVE |
| Agent Code | General |
| Operator | 0HE9 |
| License Date | Mar 15, 2006 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Nov 14, 2006 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | PUMP |
| Type | N/A |
| Field | 0519 |
| Pool | 0952960 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 1,023 m 3,357 ft |
| Surface Ground Elevation | 1,019 m 3,344 ft |
| Max TVD | 2,724 m 8,937 ft |