AB
Suspended
CR-OIL
1976082 SWANHS 6-25-65-11
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062506511W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-065-11W5/0 |
| Well Name | 1976082 SWANHS 6-25-65-11 |
| License Number | 0193222 |
| Key List | 0655112506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-065-11W5 |
| Coordinates | 54.652347, -115.529152 |
| Borehole Coordinates | 54.652347, -115.529152 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A9CC |
| Name | Texcal Energy Canada Inc. |
| Address | 800, 500-5th Ave SW, Calgary AB T2P 3L5 |
| Telephone | (403) 262-0242 |
| Abbreviation | TEXCAL |
| Agent Code | Limited |
| Operator | A9CC |
| License Date | Nov 6, 1996 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | Oct 4, 2018 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | PUMP |
| Type | N/A |
| Scheme | Conventional ER |
| Scheme Sub | Waterflood |
| Field | 0509 |
| Pool | 0800460 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 1,033 m 3,388 ft |
| Surface Ground Elevation | 1,028 m 3,373 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |