AB
License Issued
N/A
CVE KAKWA 6-25-65-10
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062506510W62 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-065-10W6/2 |
| Well Name | CVE KAKWA 6-25-65-10 |
| License Number | 0166142 |
| Key List | 0656102506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-065-10W6 |
| Coordinates | 54.652949, -119.378455 |
| Borehole Coordinates | 54.652949, -119.378455 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A5D4 |
| Name | Cenovus Energy Inc. |
| Address | 225, 6 Ave Sw PO Box 766 Calgary AB T2P 0M5 |
| Telephone | (403) 766-2000 |
| Abbreviation | CVE |
| Agent Code | General |
| License Date | Mar 25, 1994 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Oct 2, 2003 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | N/A |
| Type | N/A |
| Field | 0519 |
| Pool | 0952960 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 943 m 3,094 ft |
| Surface Ground Elevation | 939 m 3,080 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |