AB
Amended License
WATER
KEYERA WAPITI 6-25-65-7
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062506507W60 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-065-07W6/0 |
| Well Name | KEYERA WAPITI 6-25-65-7 |
| License Number | 0487399 |
| Key List | 0656072506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 07-25-065-07W6 |
| Coordinates | 54.652133, -118.914349 |
| Borehole Coordinates | 54.654418, -118.922185 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A0C0 |
| Name | Keyera Energy Ltd. |
| Address | 200, 144 - 4 Ave SW, Calgary AB T2P 3N4 |
| Telephone | (403) 205-8300 |
| Abbreviation | KEYERA |
| Agent Code | General |
| Operator | A0C0 |
| License Date | Dec 19, 2017 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Amended License |
| Status | Apr 1, 2019 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | WATER |
| Mode | N/A |
| Type | INJ |
| Scheme | Disposal & Storage |
| Scheme Sub | Ib II |
| Field | 0953 |
| Pool | 0720098 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 1,018 m 3,340 ft |
| Surface Ground Elevation | 1,009 m 3,310 ft |
| Max TVD | 4,327 m 14,197 ft |