AB
Suspended
CR-OIL
TRILOGY KAYBOB 6-25-64-19
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062506419W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-064-19W5/0 |
| Well Name | TRILOGY KAYBOB 6-25-64-19 |
| License Number | 0180588 |
| Key List | 0645192506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 10-25-064-19W5 |
| Coordinates | 54.567465, -116.735584 |
| Borehole Coordinates | 54.564446, -116.741257 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0AW4 |
| Name | Paramount Resources Ltd. |
| Address | Suite 4700, Bankers Hall West, 888-3rd St. SW, Calgary AB T2P 5C5 |
| Telephone | (403) 290-3600 |
| Abbreviation | PARA |
| Agent Code | General |
| Operator | 0AW4 |
| License Date | Sep 8, 1995 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | Sep 14, 2006 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | SUSP |
| Type | N/A |
| Scheme | Conventional ER |
| Scheme Sub | Waterflood |
| Field | 0513 |
| Pool | 0500002 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 771 m 2,528 ft |
| Surface Ground Elevation | 766 m 2,514 ft |
| Max TVD | 1,860 m 6,101 ft |