AB
Amended License
CR-OIL
CFR JUDYCK 6-25-63-11
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062506311W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-063-11W5/0 |
| Well Name | CFR JUDYCK 6-25-63-11 |
| License Number | 0117930 |
| Key List | 0635112506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-063-11W5 |
| Coordinates | 54.477969, -115.529831 |
| Borehole Coordinates | 54.477969, -115.529831 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A8CW |
| Name | Conifer Energy Inc. |
| Address | #600, 215, 9th Avenue, SW, Calgary AB T2P 1K3 |
| Telephone | (587) 391-7867 |
| Abbreviation | CFR |
| Agent Code | General |
| Operator | A8CW |
| License Date | Sep 27, 1985 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Amended License |
| Status | Aug 28, 1986 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | PUMP |
| Type | N/A |
| Scheme | Conventional ER |
| Scheme Sub | Miscible - CO2 |
| Field | 0509 |
| Pool | 0744001 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 1,044 m 3,426 ft |
| Surface Ground Elevation | 1,038 m 3,404 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |