AB
Recertified
N/A
WESTCOAST SUGDEN 6-25-63-8
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062506308W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-063-08W4/0 |
| Well Name | WESTCOAST SUGDEN 6-25-63-8 |
| License Number | 0080756 |
| Key List | 0634082506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-063-08W4 |
| Coordinates | 54.475654, -111.082485 |
| Borehole Coordinates | 54.475654, -111.082485 |
| Offset Area | A010 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0K29 |
| Name | Devon Canada Corporation |
| Address | 100, 400 - 3 Ave SW, Calgary AB T2P 4H2 |
| Telephone | (403) 232-7100 |
| Abbreviation | DEVON CANADA C |
| Agent Code | General |
| License Date | Jan 30, 1980 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Aug 18, 1999 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0881 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 578 m 1,895 ft |
| Surface Ground Elevation | 573 m 1,880 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |