AB
Amended License
CR-BIT
CNRL WOLF LK 6-25-63-7
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062506307W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-063-07W4/0 |
| Well Name | CNRL WOLF LK 6-25-63-7 |
| License Number | 0399359 |
| Key List | 0634072506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 04-25-063-07W4 |
| Coordinates | 54.474314, -110.932544 |
| Borehole Coordinates | 54.476319, -110.92588 |
| Offset Area | A010 |
| Offset Depth | 0275000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0HE9 |
| Name | Canadian Natural Resources Limited |
| Address | 2100, 855 - 2 St SW, Calgary AB T2P 4J8 |
| Telephone | (403) 517-6700 |
| Abbreviation | CNRL |
| Agent Code | General |
| Operator | 0HE9 |
| License Date | Aug 7, 2008 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Amended License |
| Status | May 1, 2024 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-BIT |
| Mode | PUMP |
| Type | N/A |
| Scheme | In Situ |
| Scheme Sub | Primary |
| Field | 0881 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 564 m 1,851 ft |
| Surface Ground Elevation | 560 m 1,838 ft |
| Max TVD | 488 m 1,600 ft |