AB
Amended License
GAS
LOGAN SIMON 6-25-62-26
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062506226W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-062-26W5/0 |
| Well Name | LOGAN SIMON 6-25-62-26 |
| License Number | 0166728 |
| Key List | 0625262506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-062-26W5 |
| Coordinates | 54.389277, -117.768566 |
| Borehole Coordinates | 54.389277, -117.768566 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A93X |
| Name | Logan Energy Corp. |
| Address | Suite 900, 355 - 4 Avenue SW, Calgary AB T2P 0J1 |
| Telephone | (587) 770-2020 |
| Abbreviation | LOGAN |
| Agent Code | General |
| License Date | Apr 29, 1994 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Amended License |
| Status | Nov 9, 2000 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | ABZONE |
| Type | N/A |
| Field | 0844 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 905 m 2,968 ft |
| Surface Ground Elevation | 900 m 2,952 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |