AB
Abandoned
GAS
SOC SUGDEN 6-25-62-11
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062506211W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-062-11W4/0 |
| Well Name | SOC SUGDEN 6-25-62-11 |
| License Number | 0171254 |
| Key List | 0624112506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-062-11W4 |
| Coordinates | 54.390182, -111.516166 |
| Borehole Coordinates | 54.390182, -111.516166 |
| Offset Area | A010 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A7H2 |
| Name | AlphaBow Energy Ltd. |
| Address | Suite 300, 708 - 11th Avenue SW, Calgary AB T2R 0E4 |
| Telephone | (587) 393-5059 |
| Abbreviation | 1994450AB |
| Agent Code | Limited |
| License Date | Oct 7, 1994 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Sep 27, 2021 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0881 |
| Pool | 0258728 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 599 m 1,966 ft |
| Surface Ground Elevation | 596 m 1,955 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |