AB
Recertified
N/A
MONSANTO IOE CHRISTMAS 6-25-62-10
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062506210W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-062-10W5/0 |
| Well Name | MONSANTO IOE CHRISTMAS 6-25-62-10 |
| License Number | 0039536 |
| Key List | 0625102506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-062-10W5 |
| Coordinates | 54.389515, -115.368518 |
| Borehole Coordinates | 54.389515, -115.368518 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A5A1 |
| Name | BHP Billiton Canada Inc. |
| Address | (306) 385-8696 |
| Telephone | Limited |
| Abbreviation | 130 - 3 Ave S Saskatoon SK S7K 1L3 |
| License Date | Jan 8, 1971 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Feb 12, 1971 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0998 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 859 m 2,819 ft |
| Surface Ground Elevation | 855 m 2,806 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |