AB
Amended License
SHG
KIWETINOHK SIMON 6-25-61-25
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062506125W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-061-25W5/0 |
| Well Name | KIWETINOHK SIMON 6-25-61-25 |
| License Number | 0475195 |
| Key List | 0615252506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 16-34-061-25W5 |
| Coordinates | 54.324297, -117.65275 |
| Borehole Coordinates | 54.304051, -117.619023 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A8NW |
| Name | Kiwetinohk Energy Corp. |
| Address | PO Box 4473 Station C, Calgary AB T2T 5N3 |
| Telephone | (587) 392-4424 |
| Abbreviation | KIWETINOHKENERGY |
| Agent Code | General |
| Operator | A8NW |
| License Date | Apr 10, 2015 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Amended License |
| Status | Mar 17, 2017 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | SHG |
| Mode | PUMP |
| Type | N/A |
| Field | 0844 |
| Pool | 0728010 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 1,108 m 3,636 ft |
| Surface Ground Elevation | 1,099 m 3,607 ft |
| Max TVD | 3,959 m 12,989 ft |