AB
Recertified
N/A
MIKAS AMOCO ABEE 6-25-61-21
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062506121W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-061-21W4/0 |
| Well Name | MIKAS AMOCO ABEE 6-25-61-21 |
| License Number | 0044768 |
| Key List | 0614212506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-061-21W4 |
| Coordinates | 54.301627, -113.018138 |
| Borehole Coordinates | 54.301627, -113.018138 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A6EH |
| Name | Myra Falls Mine Ltd. |
| Address | (250) 287-9271 |
| Telephone | General |
| Abbreviation | PO Box 8000 Campbell River BC V9W 5E2 |
| License Date | Jan 9, 1973 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Feb 23, 1973 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0998 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 679 m 2,226 ft |
| Surface Ground Elevation | 674 m 2,212 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |