AB
Amended License
SHG
CNRL HZ KAYBOBS 6-25-61-20
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062506120W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-061-20W5/0 |
| Well Name | CNRL HZ KAYBOBS 6-25-61-20 |
| License Number | 0494546 |
| Key List | 0615202506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 07-03-062-20W5 |
| Coordinates | 54.333348, -116.912914 |
| Borehole Coordinates | 54.304164, -116.86553 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0HE9 |
| Name | Canadian Natural Resources Limited |
| Address | 2100, 855 - 2 St SW, Calgary AB T2P 4J8 |
| Telephone | (403) 517-6700 |
| Abbreviation | CNRL |
| Agent Code | General |
| Operator | 0HE9 |
| License Date | May 21, 2019 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Amended License |
| Status | Apr 8, 2024 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | SHG |
| Mode | FLOW |
| Type | N/A |
| Field | 0514 |
| Pool | 0728651 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 887 m 2,910 ft |
| Surface Ground Elevation | 878 m 2,882 ft |
| Max TVD | 3,206 m 10,520 ft |