AB
Recertified
N/A
MESA SULPETRO HOLLOW 6-25-61-19
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062506119W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-061-19W4/0 |
| Well Name | MESA SULPETRO HOLLOW 6-25-61-19 |
| License Number | 0068140 |
| Key List | 0614192506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-061-19W4 |
| Coordinates | 54.300865, -112.715197 |
| Borehole Coordinates | 54.300865, -112.715197 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A62D |
| Name | BP Canada Energy Group ULC |
| Address | 240 - 4 Ave SW, Calgary AB T2P 2H8 |
| Telephone | (403) 233-1313 |
| Abbreviation | BP CANADA ENERGY |
| Agent Code | General |
| License Date | Jan 30, 1978 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Mar 11, 1978 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0639 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 617 m 2,024 ft |
| Surface Ground Elevation | 613 m 2,011 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |