AB
Suspended
GAS
TRILOGY FOXCK 6-25-61-18
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062506118W53 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-061-18W5/3 |
| Well Name | TRILOGY FOXCK 6-25-61-18 |
| License Number | 0231626 |
| Key List | 0615182506003 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 09-25-061-18W5 |
| Coordinates | 54.305417, -116.557584 |
| Borehole Coordinates | 54.303648, -116.564761 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0AW4 |
| Name | Paramount Resources Ltd. |
| Address | Suite 4700, Bankers Hall West, 888-3rd St. SW, Calgary AB T2P 5C5 |
| Telephone | (403) 290-3600 |
| Abbreviation | PARA |
| Agent Code | General |
| Operator | 0AW4 |
| License Date | Jan 4, 2000 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | Nov 30, 2020 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | SUSP |
| Type | N/A |
| Field | 0395 |
| Pool | 0218013 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 889 m 2,918 ft |
| Surface Ground Elevation | 885 m 2,902 ft |
| Max TVD | 1,970 m 6,464 ft |