AB
Amended License
CR-OIL
CFR CARSON 16-24-61-13
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062506113W52 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-061-13W5/2 |
| Well Name | CFR CARSON 16-24-61-13 |
| License Number | 0418793 |
| Key List | 0615132506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 09-24-061-13W5 |
| Coordinates | 54.292974, -115.802333 |
| Borehole Coordinates | 54.302857, -115.817731 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A8CW |
| Name | Conifer Energy Inc. |
| Address | #600, 215, 9th Avenue, SW, Calgary AB T2P 1K3 |
| Telephone | (587) 391-7867 |
| Abbreviation | CFR |
| Agent Code | General |
| Operator | A8CW |
| License Date | Feb 23, 2010 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Amended License |
| Status | Nov 1, 2010 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | PUMP |
| Type | N/A |
| Field | 0198 |
| Pool | 0744003 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 829 m 2,719 ft |
| Surface Ground Elevation | 825 m 2,707 ft |
| Max TVD | 2,598 m 8,523 ft |