AB
Recertified
N/A
BAYTEX FTKENT 6-25-61-5
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062506105W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-061-05W4/0 |
| Well Name | BAYTEX FTKENT 6-25-61-5 |
| License Number | 0097336 |
| Key List | 0614052506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-061-05W4 |
| Coordinates | 54.300965, -110.622365 |
| Borehole Coordinates | 54.300965, -110.622365 |
| Offset Area | A010 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0RL9 |
| Name | Baytex Energy Ltd. |
| Address | 2800, 520 - 3 Ave SW, Calgary AB T2P 0R3 |
| Telephone | (587) 952-3000 |
| Abbreviation | BAYTEX |
| Agent Code | General |
| License Date | Sep 9, 1982 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Mar 1, 2017 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0387 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 551 m 1,807 ft |
| Surface Ground Elevation | 548 m 1,797 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |