AB
Recertification Exempt
N/A
KOCH BEAVDM 6-25-61-4
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062506104W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-061-04W4/0 |
| Well Name | KOCH BEAVDM 6-25-61-4 |
| License Number | 0161334 |
| Key List | 0614042506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 07-25-061-04W4 |
| Coordinates | 54.302648, -110.465414 |
| Borehole Coordinates | 54.301542, -110.469084 |
| Offset Area | A010 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A2N2 |
| Name | Koch Oil Sands Operating ULC |
| Address | 4111 E 37th St N, Wichita KS 67220 |
| Telephone | (316) 716-7612 |
| Abbreviation | KOCH G/P LTD. |
| Agent Code | Limited |
| License Date | Oct 4, 1993 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertification Exempt |
| Status | Dec 4, 1993 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0523 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 551 m 1,808 ft |
| Surface Ground Elevation | 547 m 1,794 ft |
| Max TVD | 358 m 1,175 ft |