AB
Abandoned
CBMCLS
981384 HZ VEGA 6-25-61-3
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062506103W54 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-061-03W5/4 |
| Well Name | 981384 HZ VEGA 6-25-61-3 |
| License Number | 0400503 |
| Key List | 0615032506004 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 04-36-061-03W5 |
| Coordinates | 54.31296, -114.32505 |
| Borehole Coordinates | 54.303084, -114.320329 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A73N |
| Name | N7 Energy Ltd. |
| Address | 500, 400 - 3 Ave SW, Calgary AB T2P 4H2 |
| Telephone | (403) 774-4061 |
| Abbreviation | N7 ENERGY LTD. |
| Agent Code | General |
| License Date | Sep 5, 2008 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Oct 29, 2022 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CBMCLS |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0946 |
| Pool | 0248098 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 639 m 2,097 ft |
| Surface Ground Elevation | 635 m 2,082 ft |
| Max TVD | 856 m 2,808 ft |