AB
Abandoned
N/A
JOURNEY ENERGY SMOKY 6-25-60-27
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062506027W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-060-27W5/0 |
| Well Name | JOURNEY ENERGY SMOKY 6-25-60-27 |
| License Number | 0086243 |
| Key List | 0605272506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-060-27W5 |
| Coordinates | 54.214221, -117.917998 |
| Borehole Coordinates | 54.214221, -117.917998 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A2PH |
| Name | Journey Energy Inc. |
| Address | 700 - 517 10 Ave SW, Calgary AB T2R 0A8 |
| Telephone | (403) 294-1635 |
| Abbreviation | JOURNEY ENERGY |
| Agent Code | General |
| License Date | Oct 9, 1980 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Nov 12, 2000 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABZONE |
| Type | N/A |
| Field | 1253 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 1,265 m 4,150 ft |
| Surface Ground Elevation | 1,259 m 4,131 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |