AB
License Issued
GAS
SW RESOURCES ULC KAYBOBS 6-25-60-17
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062506017W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-060-17W5/0 |
| Well Name | SW RESOURCES ULC KAYBOBS 6-25-60-17 |
| License Number | 0275670 |
| Key List | 0605172506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-060-17W5 |
| Coordinates | 54.215149, -116.419778 |
| Borehole Coordinates | 54.215149, -116.419778 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A72X |
| Name | Outlier Resources Ltd. |
| Address | Suite 2510, 237 - 4th Ave S.W., Calgary AB T2P 4K3 |
| Telephone | (403) 930-3475 |
| Abbreviation | OUTLIER RESOURCE |
| Agent Code | General |
| Operator | A72X |
| License Date | Nov 7, 2002 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Oct 29, 2003 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | FLOW |
| Type | N/A |
| Field | 0514 |
| Pool | 0951060 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 783 m 2,567 ft |
| Surface Ground Elevation | 778 m 2,552 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |