AB
Recertification Exempt
N/A
ANGELUS ASHMONT NO. 4
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062506011W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-060-11W4/0 |
| Well Name | ANGELUS ASHMONT NO. 4 |
| License Number | 0003256 |
| Key List | 0604112506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-060-11W4 |
| Coordinates | 54.215011, -111.519173 |
| Borehole Coordinates | 54.215011, -111.519173 |
| Offset Area | A010 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0B78 |
| Name | Angelus Petroleums Limited |
| Address | Limited |
| License Date | Jul 27, 1951 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertification Exempt |
| Status | Aug 17, 1951 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0072 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 676 m 2,218 ft |
| Surface Ground Elevation | 673 m 2,209 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |