AB
Recertified
N/A
CONOCO WESTLOCK 6-25-59-26
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505926W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-059-26W4/0 |
| Well Name | CONOCO WESTLOCK 6-25-59-26 |
| License Number | 0162553 |
| Key List | 0594262506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-059-26W4 |
| Coordinates | 54.129846, -113.765817 |
| Borehole Coordinates | 54.129846, -113.765817 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A5G3 |
| Name | ConocoPhillips Canada Resources Corp. |
| Address | 600 - 401 9 Ave SW PO Box 130 Stn M Calgary AB T2P 2H7 |
| Telephone | (403) 233-4000 |
| Abbreviation | COPRC |
| Agent Code | General |
| License Date | Nov 24, 1993 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Dec 7, 1993 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0946 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 683 m 2,240 ft |
| Surface Ground Elevation | 679 m 2,229 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |