AB
Recertified
N/A
ICG ET AL CAMPSIE 6-25-59-5
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505905W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-059-05W5/0 |
| Well Name | ICG ET AL CAMPSIE 6-25-59-5 |
| License Number | 0042959 |
| Key List | 0595052506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-059-05W5 |
| Coordinates | 54.127088, -114.620004 |
| Borehole Coordinates | 54.127088, -114.620004 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0M81 |
| Name | Inter-City Manufacturing Ltd |
| Address | (403) 231-9000 |
| Telephone | Limited |
| Abbreviation | 2700, 140 - 4 Avenue S.W. Calgary AB T2P 3S3 |
| License Date | Jul 10, 1972 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Jul 18, 1972 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0102 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 656 m 2,151 ft |
| Surface Ground Elevation | 651 m 2,137 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |