AB
Recertified
N/A
ALBERTA856 WIND 3-25-58-14
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505814W52 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-058-14W5/2 |
| Well Name | ALBERTA856 WIND 3-25-58-14 |
| License Number | 0227371 |
| Key List | 0585142506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 03-25-058-14W5 |
| Coordinates | 54.039485, -115.952406 |
| Borehole Coordinates | 54.039609, -115.946401 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0YA2 |
| Name | Peyto Exploration & Development Corp. |
| Address | 300, 600 - 3 Ave SW, Calgary AB T2P 0G5 |
| Telephone | (403) 261-6081 |
| Abbreviation | PEYTO |
| Agent Code | General |
| License Date | Oct 12, 1999 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Nov 19, 1999 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0979 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 912 m 2,991 ft |
| Surface Ground Elevation | 907 m 2,977 ft |
| Max TVD | 1,910 m 6,267 ft |