AB
License Issued
N/A
OUTLIER WHCOURT 6-25-58-12
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505812W52 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-058-12W5/2 |
| Well Name | OUTLIER WHCOURT 6-25-58-12 |
| License Number | 0291368 |
| Key List | 0585122506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 11-25-058-12W5 |
| Coordinates | 54.043553, -115.652926 |
| Borehole Coordinates | 54.042156, -115.651774 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A72X |
| Name | Outlier Resources Ltd. |
| Address | Suite 2510, 237 - 4th Ave S.W., Calgary AB T2P 4K3 |
| Telephone | (403) 930-3475 |
| Abbreviation | OUTLIER RESOURCE |
| Agent Code | General |
| License Date | Aug 14, 2003 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Sep 23, 2003 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABZONE |
| Type | N/A |
| Field | 0951 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 837 m 2,745 ft |
| Surface Ground Elevation | 834 m 2,736 ft |
| Max TVD | 1,776 m 5,827 ft |