AB
Recertified
N/A
FINA DOME HELDAR 6-25-58-6
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505806W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-058-06W5/0 |
| Well Name | FINA DOME HELDAR 6-25-58-6 |
| License Number | 0061691 |
| Key List | 0585062506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-058-06W5 |
| Coordinates | 54.0404, -114.764005 |
| Borehole Coordinates | 54.0404, -114.764005 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0054 |
| Name | Suncor Energy Inc. |
| Address | PO Box 2844 150 - 6th Ave SW Calgary AB T2P 3E3 |
| Telephone | (403) 296-8000 |
| Abbreviation | SUNCOR |
| Agent Code | General |
| License Date | Dec 16, 1976 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Jan 12, 1977 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0998 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 650 m 2,133 ft |
| Surface Ground Elevation | 646 m 2,120 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |