AB
License Issued
GAS
CNRL SMOKY 6-25-58-3
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505803W60 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-058-03W6/0 |
| Well Name | CNRL SMOKY 6-25-58-3 |
| License Number | 0385874 |
| Key List | 0586032506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 11-25-058-03W6 |
| Coordinates | 54.045758, -118.313149 |
| Borehole Coordinates | 54.041052, -118.311101 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0HE9 |
| Name | Canadian Natural Resources Limited |
| Address | 2100, 855 - 2 St SW, Calgary AB T2P 4J8 |
| Telephone | (403) 517-6700 |
| Abbreviation | CNRL |
| Agent Code | General |
| Operator | 0HE9 |
| License Date | Nov 28, 2007 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Mar 1, 2024 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | FLOW |
| Type | N/A |
| Field | 1253 |
| Pool | 0801760 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 1,329 m 4,359 ft |
| Surface Ground Elevation | 1,324 m 4,344 ft |
| Max TVD | 2,532 m 8,307 ft |