AB
Recertified
N/A
RUSHRESOURCES REDWATER 8-25-57-23
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505723W42 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-057-23W4/2 |
| Well Name | RUSHRESOURCES REDWATER 8-25-57-23 |
| License Number | 0154695 |
| Key List | 0574232506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 08-25-057-23W4 |
| Coordinates | 53.954559, -113.278259 |
| Borehole Coordinates | 53.954543, -113.289814 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A9BK |
| Name | Rush Resources Ltd. |
| Address | Suite 800, 505 3rd St SW, Calgary AB T2P 3E6 |
| Telephone | (403) 852-0481 |
| Abbreviation | RUSHRESOURCES |
| Agent Code | General |
| License Date | Nov 24, 1992 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Jun 10, 1994 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABZONE |
| Type | N/A |
| Field | 0770 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 660 m 2,165 ft |
| Surface Ground Elevation | 655 m 2,149 ft |
| Max TVD | 731 m 2,400 ft |