AB
Recertified
N/A
STAR ET AL REDWATER 6-25-57-22
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505722W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-057-22W4/0 |
| Well Name | STAR ET AL REDWATER 6-25-57-22 |
| License Number | 0055819 |
| Key List | 0574222506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-057-22W4 |
| Coordinates | 53.955762, -113.142704 |
| Borehole Coordinates | 53.955762, -113.142704 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0G30 |
| Name | ARC Resources Ltd. |
| Address | 1200 - 308 4 Ave SW PO Box 6776 Stn D Calgary AB T2P 0H7 |
| Telephone | (403) 503-8600 |
| Abbreviation | ARC RESOURCES |
| Agent Code | General |
| License Date | Nov 17, 1975 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Dec 5, 1975 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0770 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 642 m 2,105 ft |
| Surface Ground Elevation | 638 m 2,093 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |