AB
Recertified
N/A
MIAMI AMOCO SE VILNA 6-25-57-15
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505715W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-057-15W4/0 |
| Well Name | MIAMI AMOCO SE VILNA 6-25-57-15 |
| License Number | 0047850 |
| Key List | 0574152506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-057-15W4 |
| Coordinates | 53.952488, -112.101248 |
| Borehole Coordinates | 53.952488, -112.101248 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0MK1 |
| Name | 1333002 Alberta Ltd. |
| Address | 3200, 605 - 5 Ave SW, Calgary AB T2P 3H5 |
| Telephone | (403) 269-4400 |
| Abbreviation | DOMINION EXPLO |
| Agent Code | Limited |
| License Date | Oct 29, 1973 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | May 8, 1998 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0916 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 642 m 2,106 ft |
| Surface Ground Elevation | 638 m 2,093 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |