AB
Abandoned
N/A
SIGNALTA ET AL CACHE 6-25-57-12
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505712W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-057-12W4/0 |
| Well Name | SIGNALTA ET AL CACHE 6-25-57-12 |
| License Number | 0149575 |
| Key List | 0574122506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-057-12W4 |
| Coordinates | 53.955005, -111.652492 |
| Borehole Coordinates | 53.955005, -111.652492 |
| Offset Area | A010 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0R89 |
| Name | Signalta Resources Limited |
| Address | #600, 1000-7 Ave SW, Calgary AB T2P 5L5 |
| Telephone | (403) 265-5091 |
| Abbreviation | SIGNALTA |
| Agent Code | General |
| License Date | Jul 29, 1991 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Jan 14, 1992 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0182 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 622 m 2,041 ft |
| Surface Ground Elevation | 619 m 2,031 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |