AB
Abandoned
CR-BIT
NORCEN LINDBERGH 6-25-57-6
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505706W43 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-057-06W4/3 |
| Well Name | NORCEN LINDBERGH 6-25-57-6 |
| License Number | 0204625 |
| Key List | 0574062506003 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-057-06W4 |
| Coordinates | 53.951863, -110.760877 |
| Borehole Coordinates | 53.951951, -110.76074 |
| Offset Area | A010 |
| Offset Depth | 0262100 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0HE9 |
| Name | Canadian Natural Resources Limited |
| Address | 2100, 855 - 2 St SW, Calgary AB T2P 4J8 |
| Telephone | (403) 517-6700 |
| Abbreviation | CNRL |
| Agent Code | General |
| License Date | Aug 7, 1997 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Aug 14, 2024 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-BIT |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Scheme | In Situ |
| Scheme Sub | Experimental |
| Field | 0821 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 606 m 1,988 ft |
| Surface Ground Elevation | 602 m 1,974 ft |
| Max TVD | 460 m 1,508 ft |