AB
Recertified
N/A
JSE CORONADO 6-25-56-23
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505623W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-056-23W4/0 |
| Well Name | JSE CORONADO 6-25-56-23 |
| License Number | 0055379 |
| Key List | 0564232506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-056-23W4 |
| Coordinates | 53.865615, -113.288963 |
| Borehole Coordinates | 53.865615, -113.288963 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0P97 |
| Name | Mountain Bell Energy Ltd. |
| Address | 22 Varscliss Place NW, Calgary AB T3A 0G4 |
| Telephone | (403) 288-9062 |
| Abbreviation | J.S.E. ENTERPR |
| Agent Code | Limited |
| License Date | Oct 15, 1975 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Oct 26, 1975 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0770 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 661 m 2,167 ft |
| Surface Ground Elevation | 657 m 2,155 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |