AB
Recertified
N/A
CNRL DUVERNAY 6-25-56-11
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505611W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-056-11W4/0 |
| Well Name | CNRL DUVERNAY 6-25-56-11 |
| License Number | 0121149 |
| Key List | 0564112506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-056-11W4 |
| Coordinates | 53.866168, -111.507431 |
| Borehole Coordinates | 53.866168, -111.507431 |
| Offset Area | A010 |
| Offset Depth | 0262100 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0HE9 |
| Name | Canadian Natural Resources Limited |
| Address | 2100, 855 - 2 St SW, Calgary AB T2P 4J8 |
| Telephone | (403) 517-6700 |
| Abbreviation | CNRL |
| Agent Code | General |
| License Date | Jan 8, 1986 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Nov 2, 1996 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0305 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 630 m 2,066 ft |
| Surface Ground Elevation | 626 m 2,053 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |