AB
Recertified
N/A
SULPETRO ELIZA 6-25-56-8
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505608W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-056-08W4/0 |
| Well Name | SULPETRO ELIZA 6-25-56-8 |
| License Number | 0046977 |
| Key List | 0564082506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-056-08W4 |
| Coordinates | 53.86549, -111.060908 |
| Borehole Coordinates | 53.86549, -111.060908 |
| Offset Area | A010 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0K21 |
| Name | Sulpetro Limited |
| Address | not found |
| Telephone | Limited |
| Abbreviation | SULPETROLIMITED |
| License Date | Aug 22, 1973 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Sep 4, 1973 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0998 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 611 m 2,006 ft |
| Surface Ground Elevation | 609 m 1,997 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |